RASPORED PROGRAMA SVEČANOSTI PASIONSKA BAŠTINA 2005.
ZAGREB, 12. - 28. OŽUJKA
Pokrovitelj: Skupština grada Zagreba
Muzej Mimamara, Rooesveltov trg 5 u 18,00
sati Svečano otvorenje Pasionske baštine 2005. god. iNatječajne izložbe, te proglašenje nagrađenih
Odabir radova: Darko Glavan, Dino Milinović, Darko Schneider_________________________________________________________________
Bazilika Srca Isusova, Palmotićeva 33, u 20,00 sati Gospi
od sedam žalosti -
koncert Hrvata iz BiH izvode pučki pjevači
Kreševa, Zavalja (Bihać), Luga i Brankovića (Žepče), Kraljeve Sutjeske, Šćit-Rame,
Posušja, Vidovica, Oštre Luke i Boka (Orašje), odabir i animacija:
o. Zvonko Marić
Crkva sv. Katarine, u 20,00 sati Koncert De passione
domini nostri Iesu Christi, H.
Schütz: Osam psalama (obrada E. Katz) H.
Schütz: Sedam posljednjih riječi Isusa Krista M.
Praetorius: Pet uskršnjih himni (obrada E. Katz) Cithara
ochtochorda: Isus je uskrsnuo Cithara ochtochorda: Pjevaj hvale, Magdaleno izvodi: Ansambl za ranu glazbu Minstrel gost: Hrid Matić,
tenor
Crkva sv. Katarine, u 20,00 sati John Rutter: Requiem Requiem
aeternam Out
of the deep Pie
Jesu Sanctus Agnus
Dei The
Lord is my shepherd Lux
aeterna Mješoviti zbor KUD
INA zborom i orkestrom
ravna: Bojan Pogrmilović solistica: Vedrana
Zrnić
Crkva sv. Katarine, u 20,00
sati VICTIMAE MARTIRESQUE
Silvio Foretić, Aldo
Kezić, Anđelko Igrec, Anđelko Klobučar: izvodi: Kvartet Sebastian solistica: Dijana Hilje
Galerija Zvonimir, Bauerova 33, u 18,00
sati Između
zemlje i neba - izložba
ikona Autor: Ljubomir
Pavlović
Crkva sv. Ćirila i Metoda, Ćirilometodska 3, u 19,00 sati LITURGIJA PRETPOSVEĆENIH DAROVA
(Preždeosvjašćenaja
liturgija) - velikoposno boboslužje
u bizantsko-slavenskom obredu Bazilika
Srca Isusova, Palmotićeva 33, u 20,00 sati - milosrđe
tvoje veliko je dosti -
koncert izvode: Pučki pjevači
Pelješca (Janjina, Ston, Trpanj, Orebić, Ponikve) odabir i animacija:
Joško Ćaleta, Jakša Prilmorac KGZ
Gradska knjižnica, Starčevićev trg 6, u 19,30 sati Književni petak-tribina
O križnom putu
_____________________________________________________________________________
Bazilika
Srca Isusova, Palmotićeva 33, u 20,00 sati Častimo
te Križu sveti - koncert izvode: Pučki pjevači
Paga (Kolan, Novalja, Pag) odabir i animacija:
Livijo Marijan i Joško Čaleta
KD Vatroslav Lisinski, Trnjaska bb, u 20,00 sati - mo. Ljubo Stipišić: Kalvarija, oratorijizvodi: Ansambl narodnih
plesova i pjesama Hrvatske LADO dirigent: Joško Čaleta Uskrsnuće, oratorij, praizvedbaizvodi: Gradski zbor
BRODOSPLIT dirigent: Vlado Sunko
Galerija
Kristofor Stanković (Starogradska vijećnica), Ćirilometodska 5 u 18,00 sati Moj doživljaj
Muke - izložba studenata
ALU Zagreb, Umjetničke akademije iz Splita i ALU - Široki Brijeg odabir i postav:
profesori ALU
KGZ
Gradska knjižnica, Starčevićev trg 6, u 12,00 sati Put križa
i svjetla, izložba
knjiga Gradske
knjižnice - Zbirka
Rara odabir: Željko Vegh postav: Željka German
Društvo
hrvatskih književnika, Trg bana J. Jelačića 7 u 12,00 sati Lirika
Velikog Petka Paul Cloudel, filozof i pjesnik Križni put, prijevod: bl. Ivan Merz Vukovar
kao paradigma Muke, promocija
zbornika Hrvatski Glazbeni Zavod, Gundulićeva 6, u 20,00 sati W. Mozart: F.X. Süssmayer Requiem
(Misa za pokojne
u d-molu, za soliste, zbor, orkestar i orgulje) izvodi: zbor Ivan
pl. Zajc voditelj zbora: Zlatan
Sindičić diritent: Igor Gjadrov solisti: Zrinko Sočo,
Marko Mandir, Mihaela Soko, Blanka Tkalčić
Hrvatski Glazbeni zavod, Gundulićeva 6, u 20,00 sati RADOST USKRSA, koncert
nastupaju
solisti Marinskog teatra, St. Petersburg
|